Lampa Bioptron

Terapia tym urządzeniem polega na użyciu specjalnego mechanizmu optycznego, które emituje światło o widmie podobnym do tej części widma elektromagnetycznego, które wytwarzana jest w naturze przez słońce, ale wolne od promieniowania UV.

Może ona w naturalny sposób wzmacniać zdolności regeneracyjne organizmu i wpływać na utrzymanie przez niego równowagi oraz pomagać tym samym na wyzwalanie jego własnego potencjału leczniczego.

Po tym jak do tkanek dojdzie energia światła wspomagany jest proces biostymulacji. Oznacza to, że w pozytywny sposób stymuluje różnorodne procesy biologiczne w organizmie, a tym samym wzmaga jego funkcje.

Terapia zyskała uznanie w medycynie i zyskała szerokie zastosowanie jako skuteczny, przyjazny dla użytkownika i co najważniejsze skuteczny środek medyczny pozbawiony negatywnych cech środków farmakologicznych.

Przez kilkanaście lat badań klinicznych, jakim ta metoda została poddana w różnych ośrodkach na całym świecie, okazała się pomocna w zachowawczym leczeniu ostrych i chronicznych obrażeń jak i również ran pooperacyjnych.


Światło z urządzenia wywiera biostymulacyjne efekty. Przy kontakcie ze skórą stymuluje światłoczułe struktury międzykomórkowe i molekuły. To z kolei inicjuje reakcje łańcuchowe w komórkach i wyzwala tak zwane reakcje wtórne, które nie ograniczają się wyłącznie do obszaru skóry poddanego kuracji, ale mogą obejmować cały organizm.

Bioptron stymuluje i moduluje procesy naprawcze i regeneracyjne, jak również procesy systemu obronnego organizmu. Działa w sposób naturalny przez wzmacnianie zdolności regeneracyjnych organizmu, a tym samym pomaga organizmowi wyzwolić jego własny potencjał leczenia.