Masaż relaksacyjny i klasyczny

To specjalistyczna, wymagająca gruntownej wiedzy i praktyki technika, w której poprzez bezpośrednie działanie dotykiem, wpływa się pozytywnie zarówno na stan fizyczny jak i emocjonalny osoby poddanej masażowi.

Działa rozluźniająco wpływając na zmniejszenie napięcia mięśni, a także odprężająco co powoduje uspokojenie całego organizmu. Nie do przecenienia jest również jego wyciszający charakter, poprzez który wpływa pozytywnie na sferę psychiczną człowieka.

Masaż relaksacyjny polecany jest w profilaktyce i leczeniu zmian w tkankach miękkich wywołanych stresem lub negatywnymi stanami emocjonalnymi. Jest nieoceniony nie tylko w przypadku zmęczenia fizycznego, ale też psychicznego. 

To świetne panaceum na przemęczenie, ból i brak energii. Usprawnia krążenie krwi poprzez stymulacje układu limfatycznego co prowadzi do szybszego usuwania nagromadzonych w organizmie toksyn. Dzięki temu skóra odzyskuje jędrność i elastyczność. Wpływa na przyspieszenie przemiany materii.

Dzięki jego dobroczynnemu wpływowi, komórki i tkanki stają się lepiej dotlenione oraz odżywione. Pobudzone zostają czynności gruczołów, a ewentualne obrzęki ulegają szybszemu wchłonięciu.